HCM Minaur, victorie importantă în Liga Naţională masculină

0
HCM Minaur, o noua victorie in Liga Nationala FOTO:minaur.ro

Noi puncte pentru HCM Minaur Baia Mare în clasamentul Ligii Naţionale masculine de handbal după victoria obţinută astăzi în faţa celor de la HC Vaslui. O partidă pe care Minaur a câştigat-o în ultimele 15 minute ale meciului.

HCM Minaur s-a impus pe teren propriu, scor 34-25, împotriva HC Vaslui, într-un meci care a contat pentru etapa a XXIV-a din Liga Naţională masculină la handbal. La finalul primelor 30 de minute de joc cele două echipe se aflau la egalitate, scor 14-14 şi se anunţa o repriză a doua pe viaţă şi pe moarte.

Minauriştii au început să se desprindă abia din a doua jumătate a reprizei a doua, la finalul celor 60 de minute regulamentare de joc scorul de pe tabelă fiind 34-25.

HCM Minaur va juca pe 1 aprilie în deplasare la HC Odorhei, urmând ca în primul weekend din aprilie să joace la Baia Mare în Final Four-ul Cupei României. În semifinale Minaur va da piept cu campioana şi deţinătoarea Cupei României, HCM Constanţa.