Gloria Buzău, victorie cu Unirea Slobozia

0

Victorie la limită pentru Gloria Buzău în meciul disputat astăzi, în cadrul etapei cu numărul 10 a Ligii a doua la fotbal. Gruparea din Crâng a trecut, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 de Unirea Slobozia.

Singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 70 de Adrian Răduca, dintr-o lovitură de la 11 metri obţinută după un fault în careu asupra lui Cristian Pantelie. Din minutul 82, oaspeţii au jucat în 10 jucători, după eliminarea lui Hristian, pentru cumul de cartonaşe galbene.

În celelalte meciuri ale etapei cu numărul 10 a Ligii a doua, seria Est, s-au mai disputat partidele ACS Academica Argeş Piteşti – Sport Club Bacău 2-1, Farul Constanţa - CS Baloteşti 2-0, FCM Dorohoi - Săgeata Năvodari 0-2 şi CF Brăila - ACS Berceni. 3-0  Partida FC Voluntari - Rapid CFR Suceava se dispută duminică, de la ora 11.

În uma acestei etape, Gloria Buzău ocupă locul 4 în clasament, cu 16 puncte.