VIDEO Premieră mondială la meciul de deschidere al Simonei Halep. Spectatorii au realizat o coregrafie specială

0

Spectatorii prezenţi în Sala Polivalentă din Cluj-Napoca au realizat o coregrafie specială cu ocazia ceremoniei de deschidere a meciului România – Elveţia. Mii de fani ai Simonei Halep au încurajat-o în prima partidă a competiţiei.

Cu câteva minute înainte de primul meci al competiţiei de tenis feminin Romania – Elveţia, spectatorii au realizat o coregrafie specială. Un tricolor uriaş a fost format de miile de  fani ai tenisului prezenţi în Sala Polivalentă din Cluj-Napoca.  Momentul a fost completat de ridicarea unui banner uriaş cu figurile jucătoarelor din echipa României.  Primul meci Simona Halep - Viktorija Golubic a început la câteva minute după ora 13. Halep a învins-o după un meci greu pe Viktorija Golubic, locul 115 WTA,  cu scorul de 6-3, 1-6, 6-1.