Metalul Reşiţa - debut aprig, dar fără victorie la Târgu Mureş

0
ASA Târgu Mureş-Metalu Reşiţa 1-0 FOTO digisport.ro

Partida de debut al acestui sezon a rosso-nerilor a început bine, dar s-a încheiat cu victoria gazdelor, 1-0 pentru ASA Târgu Mureş

Debutul a fost unul fulminant pentru Metalul Reşia, care a fost la un pas de deschiderea scorului chiar în primele minute ale partidei. Deşi au reuşit să fragmenteze permanent desfăşurarea partidei, Szilagyi a reuşit ca în minutul 59 să transforme o lovitură liberă şi să aducă cele 3 puncte gazdelor. "Am reuşit să depăşim aceste momente de emoţie, dar ce e important pentru noi e că am obţinut cele trei puncte. Încă o dată echipă s-a organizat bine defensiv şi nu a primit gol şi de aici începem să construim", a declarat la final antrenorul Edi Iordănescu pentru digisport.ro.
Metalul Reşiţa: Pascal - Tomozei, Plecanciuc, Cr. Apostol, Vătăjelu - A. Neagoe, Breşneni - Oară (min. 64. Oct. Vasile), Ad. Stoica, I. Szabo (min. 77, I. Szabo) - M. Enciu (min. 71, Mureşan). Pe bancă: Toader - Potopea, Danci, Liuba, Potocianu. Antrenor: Alex Pelici.