Iaşiul petrece! Victorie cu 1-0 în Copou în faţa liderului FCSB

0

După o serie de rezultate pozitive, FCSB a capotat în campionat, echipa lui Nicolae Dică fiind învinsă de CSMS Iaşi cu 1-0.

Bucurie mare la Iaşi după succesul nescontat al echipei locale în faţa liderului FCSB. CSMS Iaşi a trecut cu 1-0 de liderul la zi al clasamentului cu un gol marcat de Panţăru în minutul 47.

Ionuţ Panţîru, fotbalist de 21 de ani, a dat golul victoriei cu un şut din afara careului, la colţul lung. Golul lui Panţăru a fost singurul al meciului, spre disperarea steliştilor, care au avut şansa egalării în prelungirile mecului, la ocaziile lui Gnohere şi Pintilii.

După a doua înfrângere în campionat, FCSB-ul (38 de puncte) poate pierde primul loc în favoarea lui CFR Cluj (37 de puncte), care joacă duminică seară pe terenul lui Dinamo.

Echipa lui Dică nu mai pierduse în campionat de pe 9 septembrie, de la meciul cu Viitorul.

CSM Poli Iaşi: Koselev - Sin, Mihalache, Frăsinescu, Bădic - Cioinac, Qaka - Pedro Mendes (Platini '46), Jo Santos (Chelaru '86), Panţîru - Cristea (Ştefănescu '69). Antrenor: Flavius Stoican

FCSB: Niţă - Enache, Planici, Bălaşa, Momcilovici - Pintilii, Nedelcu (Man '46) - Teixeira (Coman '75), Budescu, Fl. Tănase (Benzar '85) - Gnohere. Antrenor: Nicolae Dică

Gigi Becali, un car de nervi după eşecul de la Iaşi. tunurile pe Dică şi pe trei fotbalişti