Meci nebun între CSM Bucureşti şi Rostov, în Liga Campionilor la handbal. Cristina Neagu a ratat în ultima secundă

0

CSM Bucureşti a avut parte de o partidă absolut fantastică contra rusoaicelor de la Rostov pe Don, în Grupa Principală I a Ligii Campionilor.

CSM Bucureşti şi Rostov s-au întâlnit în Sala Polivalentă din Bucureşti, tigroaicele primind o replică foarte consistentă din partea adversarelor.

Rusoaicele au condus la pauză cu 12-10, iar în repriza secundă au avut şi 18-15, dar CSM -ul a revenit puternic şi a avut 21-20 şi 22-21 cu două minute înaintea finalului.

Din păcate, rusoaicele au egalat, iar apoi CSM a avut ultimul atac şi superioritate numerică, dar Cristina Neagu a ratat ultima aruncare a jocului. S-a terminat 22-22 şi CSM Bucureşti rămâne lider în grupă.

Clasament, înaintea ultimelor trei meciuri::

1. CSM 11 puncte, 2. Gyor 10 puncte, 3. Rostov 9 puncte

CSM este calificată în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, dar poziţia în clasament este importantă pentru alegerea adversarei din următoarea fază.