Meci superb de handbal între Dinamo şi CSM Bucureşti: „câinii“ erau conduşi cu şapte goluri la pauză, dar au întors meciul

0

În Liga Zimbrilor la handbal, Dinamo şi CSM Bucureşti s-au întâlnit în sala din Ştefan cel Mare într-un meci extrem de important pentru configuraţia clasamentului înaintea intrării în play-off.

Oaspeţii au condus la pauză cu 16-9 şi păreau că vor tranşa disputa.

În startul reprizei a doua însă, CSM a intrat în transă, iar Dinamo a marcat gol după gol. Portarul iranian de la Dinamo, Heydari, a contribuit şi el din plin la revenirea echipei, reuşind să ţină poarta intactă aproape jumătate de repriză.

Cu un alt iranian în mare formă, Sajad Estaki, Dinamo s-a impus în cele din urmă, scor 26-24.

Clasament: 1. Steaua - 43p, 2. Potaissa - 42p, 3. CSM Bucureşti - 40p, 4. Poli Timişoara - 38p, 5. Constanţa - 37p, 6. Dinamo - 37p