Teatrul Viselor spulberate! Manchester United, eliminată de Sevilla din Liga Campionilor! Roma merge mai departe

0
Ben Yedder a calificat-o pe Sevilla în sferturi FOTO UEFA.com

AS Roma şi FC Sevilla s-au calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce le-au depăşit pe Şahtior Doneţk, respectiv Manchester United.

AS Roma este în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, echipa capitolină reuşind să câştige meciul de acasă cu Şahtior Donţek cu 1-0. Golul lui Dzeko din minutul 52, după o pasă a lui Strootman, a decis calificarea. În tur, „minerii“ câştigaseră cu 2-1.

Bomba serii a venit de pe Teatrul Viselor din Manchester. Echipa lui Jose Mourinho a pierdut cu 2-1 în faţa Sevillei, după ce în tur scosese un 0-0. Meciul s-a tranşat în patru minute, cu o dublă a lui Ben Yedder, care a punctat în minutele 74 şi 78. Golul lui Lukaku din minutul 84 nu a mai contat.

Miercuri seara se joacă partidele retur ale disputelor Barcelona - Chelsea, 1-1 în tur, şi Beşiktaş - Bayern, 0-5 în tur. S-au mai calificat în sferturi Manchester City, Liverpool, Juventus şi Real Madrid.