VIDEO Şumudică, învins de Galatasaray! Antrenorul român, dezavantajat de arbitri în confruntarea cu Terim

0
Marius Şumudică

Kayserispor, echipa antrenată de Marius Şumudică, a pierdut cu 3-1 meciul de pe teren propriu cu Galatasaray, una dintre pretedentele la titlu.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 12 prin Derdyiok, însă golul a fost precedat de o poziţie de ofsaid la cel care a pasat spre atacantul lui Galtasaray, Rodrigues. Deriyok a făcut 2-0 în minutul 19, după care Kayserispor a punctat prin Umit Bulut în minutul 52.

Galatasaray, echipă antrenată de Fatih Terim, a dat golul de 3-1 în minutul 90 prin Garry Rodrigues.

La Kayserispor, Silviu Lung a jucat tot meciul, iar Săpunaru a fost schimbat în minutul 77.

Boldrin şi De Amorim, foştii jucători Stelei, au intrat la pauză.

Kayserispor e pe şase în Turcia, cu 30 de puncte.