VIDEO Premieră pentru Messi. Starul Barcelonei a depăşit o barieră împortantă în meciul cu Chelsea

0

Chelsea Londra şi FC Barcelona au remizat aseară, scor 1-1, în manşa tur a optimilor de finală din Liga Campionilor.

Pentru londonezi a marcat William, în vreme ce Leo Messi a adus egalarea în minutul 75. Acesta a fost primul gol marcat de Messi în poarta lui Chelsea, el având nevoie de 729 minute pentru a reuşi asta, în nouă meciuri pentru a face asta.

Messi adunase 474 de minute fără gol marcat cu Petr Cech în poartă, 180 de minute în care nu l-a învins pe Hilario şi la 75 de minute în care Courtois a fost de nebătut.

Messi a marcat 98 de goluri în 122 de partide jucate în UEFA Champions League. Mai mult, el şi-a trecut în cont şi 26 de assist-uri. Messi a ajuns şi la 38 de reuşite în fazele eliminatorii ale competiţiei.