VIDEO Schimbarea antrenorului i-a priit: gol şi pasă de gol pentru Nicolae Stanciu

0
Nicolae Stanciu

Fotbalistul echipei Anderlecht, Nicolae Stanciu, a adus victoria formaţiei sale, sâmbătă, la meciul din deplasare cu Waasland-Beveren, scor 2-1, înscriind un gol şi pasând decisiv la celălalt gol.

Stanciu, integralist la oaspeţi, a marcat în minutul 75 şi a pasat decisiv pentru Spajic, în minutul 81.

Pentru gazde a înscris Thelin, în minutul 7.

Alexandru Chipciu a fost rezervă la Anderlecht.

Echipa celor doi români ocupă locul 7 în clasamentul campionatului Belgiei, cu 12 puncte. Lider este FC Bruges, cu 18 puncte şi un joc mai puţi, scrie News.ro.

Anderlecht a schimbat antrenorul după debutul slab de campionat şi a mers la Waasland cu un interimar, argentinianul Nicolas Frutos, fost jucător la Anderlecht. Pentru Nicolae Stanci ua fost primul meci din campionat în care a fost folosit ca titular.