Adevarul.ro
Autentificare
SAU
Foloseste adresa ta de mail si parola
Foloseste versiunea web pentru creare, activare si personalizare profil.
National POST
Recuperare Parola
Introduceti adresa de email pentru a primi parola
Rusia
Scenă incredibilă la protestele din Rusia. Cum este salvată o femeie din mâinile unui poliţist: „Dacă doar îţi faci cota de arestări, ia-mă mai bine pe mine!” VIDEO
24 Jan 2021 00:45:20
Autor: Vlad Terteleac
Manifestaţii pro-Navalnîi în mai multe oraşe din Rusia Sute de persoane au fost arestate FOTO Profimedia / TASS
O scenă care s-a viralizat pe diferite reţele de socializare a fost surprinsă în timpul protestelor pentru eliberarea lui Aleksei Navalnîi din Rusia.
Un poliţist îmbrăcat în echipament de protecţie încearcă să aresteze o femeie pe străzile din Sankt Petersburg, iar aceasta se împotriveşte plângând. Mai mulţi oameni se strâng la faţa locului, iar la un moment dat un bărbat se oferă să fie arestat în locul acesteia.
„Dacă doar îţi facă cota de arestări, ia-mă mai bine pe mine în locul ei”, îi spune acesta poliţistului, care-l ia de mâna întinsă şi pleacă cu el de la faţa locului în aplauzele celor strânşi.
Zeci de mii de oameni au protestat astăzi în mai multe oraşe din Rusia faţă de arestarea lui Aleksei Navalnîi, principalul opozant al regimului lui Putin plasat în arest pentru 30 de zile după ce s-a întors în Rusia.
Aproximativ 2,500 de persoane au fost arestate sâmbătă în întreaga Rusia, printre aceştia şi soţia lui Navalnîi, Iulia Navalnaia.
Citeşte şi:
Adauga Comentariu
Pentru a comenta, alege una din optiunile de mai jos
Varianta 1
Autentificare cu contul adevarul.ro
Varianta 2
Autentificare cu contul de Facebook
44 Comentarii
Sortare: Cronologic · Dupa popularitate
Sorosistul activist Navailni (pe care massmedia mincinoasa il numeste "opozant", iar in realitate el nu-i decat un activist platit de Soros) are secta lui de "manifestanti pasnici", unii descreiereati , altii brainwashed, insa toti paid protesters care se dau in spectacol si fac circ , la fel cum faceau si celellalte descreierate care umblau cu sanii pe afara, pe strada , in biserici, oriunde ... ! O lume nebuna
Pontus Euxinus "insa toti paid protesters care se dau in spectacol si fac circ" Sunt de meserie protestanti .
ceapaiev. Ai perfecta dreptate, o lume nebuna....doar niste nebuni, oameni de nimic, gunoaie, ar putea lucra pe savuschina....apropo, cu cat te platesc?
Ha, ha , ha . Sorosista a iesit sa protesteze da se smiorcaie sa nu fie dusa la bulau .
esti de serviciu, snopy, pontus?
Vezi toate comentariile (44)