FOTO HCM Minaur Baia Mare joacă finala Ligii Naţionale

0

HCM Minaur Baia Mare joacă finala Ligii Naţionale masculine de handbal după un meci de infarct decis la loviturile de departajare. A fost un meci cum polivalenta din Baia Mare nu a mai avut parte de multă vreme, un meci frumos care s-a lăsat cu emoţii din partea spectatorilor prezenţi, deloc puţini la număr.

La finalul celor 60 de minute tabela de scor arăta un sec 24-24. Au urmat două reprize de aruncări de la 7 m, în care actorii principali au fost portarii celor două echipe, Tatai şi Irimuş. Primul care a ratat a fost Nikolas Eklemovic, cel care a adus victoria minauriştilor în meciul doi disputat împotriva echipei bucureştene.

Au urmar rând pe rând alte ratări, bucureştenii fiind cei care au cedat pe final din punct de vedere psihologic. În urma acestei victorii, HCM Minaur Baia Mare a ajuns în finala campionatului masculin de handbal.

HCM Baia Mare joacă finala Ligii Naţionale. CSM Bucureşti sau Corona Braşov?