Marcel Popescu, misterios după Chiajna - Brașov 2-1: „Poate unii au jucat bine la pariuri“

0

În primul meci al etapei a VIII-a a Ligii I de fotbal, FC Brașov a fost învinsă, aseară, în deplasare, de Concordia Chiajna, scor 1-2, după ce „stegarii" au condus cu 1-0 la pauză.

La finalul confruntării, directorul sportiv al brașovenilor, Marcel Popescu, și-a criticat dur jucătorii. „O prestaţie extrem de ciudată, 20-25 de minute am jucat fotbal după care ne-am retras inexplicabil, am rămas şi în 10 oameni. Corect este să recunosc dăruirea jucătorilor Concordiei, abnegaţia cu care au luptat şi penibilitatea jocului nostru din minutul 30 pînă spre final.

Nu am explicaţii pentru rezultat, poate i-a trecut cuiva prin cap să parieze 2 pauză, 1 final. Se repetă scena din meciul cu Petrolul. De data asta nu ne-a mai salvat portarul. Ne-am retras, am început să jucăm tenis cu piciorul de la fundaşi spre atacanţi. Îmi este jenă de asemenea joc
", a declarat Marcel Popescu, la Radio GSP.