Încă o remiză pentru Gloria Buzău pe teren propriu

0
Gloria nu e reuşit să treacă pe teren propriu de formaţia Unirea Slobozia

Gloria Buzău a remizat pe teren propriu cu CSM Unirea Slobozia, scor 2 - 2, în cadrul etapei a VIII-a din prima serie a ligii secunde la fotbal. Este al doilea rezultat de egalitate obţinut pe teren propriu într-o singură săptămână. Miercuri, Gloria a remizat pe stadionul din Crâng împotriva formaţiei ACS Berceni.

Elevii lui Ion Viorel au început prost confruntarea disputată pe arena din Crâng împotriva formaţiei CSM Unirea Slobozia. Oaspeţii au deschis scorul, în minutul 28, prin Nanu, reuşită care le-a permis celor din Ialomiţa să intre în avantaj la cabine.

În debutul reprizei secunde, Gloria a revenit pe tabelă. Verdeş şi-a mai trecut o reuşită în cont, după golul înscris în minutul 46. Atacantul buzoienilor şi-a făcut foarte bine o minge de la Mihăescu şi a reuşit să străpungă poarta adversă cu un şut plasat din nouă metri.

În minutul 50 însă, oaspeţii au trecut iarăşi în avantaj după reuşita lui Liviu Mihai. Jucătorul grupării din Slobozia a înscris superb cu lob din interiorul careului. Opt minute mai târziu, Verdeş şi-a trecut în cont dubla, printr-o execuţie de la 11 metri, după ce tot el a obţinut lovitura de pedeapsă. În minutul 65, Roşu este eliminat după o intrare periculoasă asupra mijlocaşului buzoian Dorin Burlacu. Superioritatea numerică le-a permis buzoienilor să treacă la cârma partidei în ultimele 25 de minute, însă fără a mai puncta pe tabelă.

Rezultatul final al paridei a fost 2 - 2, scor care l-a nemulţumit pe tehnicianul Gloriei, Viorel Ion.

Etapa viitoare, sâmbătă, 19 octombrie, Gloria Buzău va juca în deplasare, pe terenul formaţiei braşovene Unirea Tărlungeni.