Gloria Buzău, victorie în deplasare împotriva formaţiei Dunărea Galaţi

0
Fotbaliştii Gloriei au reuşit să înscrie de două ori pe terenul grupării Dunărea Galaţi

Gloria Buzău a reuşit cea de-a doua victorie în actuala ediţie a Ligii a doua. Jucătorii antrenaţi de Viorel Ion au învins în deplasare, cu scorul de 2 - 0, formaţia Dunărea Galaţi.

Declaraţiile războinice ale fotbaliştilor buzoieni, făcute zilele trecute în cadrul unei conferinţe de presă, au fost materializate şi pe teren. Astfel, Gloria a reuşit să învingă la Galaţi, cu 2 - 1, formaţia Dunărea, reuşind prima victorie în deplasare în noua ediţie de campionat.

Primii care au deschis scorul au fost gălăţenii, prin Neagu, în minutul 19. Buzoienii au egalat în minutul 55, prin reuşita lui Bârsănel. Golul victoriei formaţiei din Crâng a fost înscris de Bobi Verdeş, în minutul 74 al partidei.

Etapa viitoare, care se va disputa miercuri, Gloria va întâlni pe teren propriu formaţia ACS Berceni.