Liga a III-a, etapa a doua / Gloria Buzău și CSM Râmnicu Sărat au scos câte un punct în deplasare

0
Foto Arhivă Rapid II

Gloria Buzău a debutat aseară în noua ediție a Ligii a III-a. Buzoienii au terminat la egalitate, 1 - 1, cu Rapid II. Rezultat similar a fost înregistrat într- altă partdidă contând pentru etapa a doua a Ligii a III-a, seria a doua, Victoria Chirnogi - CSM Râmnicu Sărat 1 - 1.

Rezultat bun pentru Gloria la debutul de campionat. Elevii conduși de pe margine de Ștefan Stoica s-au văzut conduși încă din minutul 18, când a înscris tânăra speranță a giuleștenilor, Ciolacu. Buzoienii au restabilit egalitatea 17 minute mai târziu, printr-un autogol al rapidistului Cătălin Păun.

CSM Râmnicu Sărat a arătat că victoria categorică din etapa trecută cu echipa secundă a Sportul nu a fost ântâmplătoare. Râmnicenii au reușit să scoată un punct pe terenul formației Victoria Chirnogi. Râmnicenii au deschis scorul prin Tudor, în minutul 35, însă au fost egalați cu cinci minute înainte de final, de jucătorul gazdelor, Panait.

Etapa viitoare, programată vineri, de la ora 17.00, Gloria va întâlni acasă Sportul Studențesc II, iar CSM Râmnicu Sărat va da piept, în deplasare, cu Viitorul Axintele.