Dunărea a câştigat primul punct în Liga a-2-a. Meciul cu FK Csikszereda s-a încheiat la egalitate, 1-1

0
Dunărea a obţinut primul punct în Liga a -2-a

Dunărea Călăraşi a obţinut sâmbătă primul punct stagional, remizând, 1-1, în partida desfăşurată la Miercurea Ciuc cu echipa locală, FK Csikszereda, a anunţat arenamedia.ro.

„Galben – albaştrii” au deschis scorul în minutul 25 prin nou – venitul, Radu Crişan, egalarea survenind 3 minute mai târziu. Reuşita i-a aparţinut lui Szilard Veres care a reluat cu piciorul în plasă după o deviere a lui Becze. Dunărea a încheiat duelul în 10, Ariel Lopez fiind eliminat după ce a primit două cartonaşe galbene. Sâmbăta viitoare, echipa noastră va juca acasă cu Ripensia Timişoara care a învins-o azi, acasă, pe UTA Arad cu 2-1.