Dunărea-KFC Uerdingen 05, meci amical la egalitate, 1-1, disputat în Turcia

0

Dunărea Călăraşi a disputat, duminică, primul amical din stagiul din Turcia, cu KFC Uerdingen 05, locul 3 în liga a treia germană, meci încheiat la egalitate, 1-1 (0-0), anunţă news.ro.

Ambele goluri au fost marcate în partea a doua. Dunărea a deschis scorul în minutul 76, prin Mediop Ndiaye, nemţii egalând patru minute mai târziu, prin Christopher Schorch.

Antrenorul Dan Alexa a început cu echipa Nicolae Calancea – Ange Digbeu, Stelian Cucu, Selim Ben Djemia, Andrei Radu – Daniel Benzar, Albelhakim Omrani, Sergio Semedo – Aymen Souda, Sacha Clemence, Etienne Mukany.

După pauză au intrat portarul Gabriel Popa şi jucătorii Gaston Mendy, Constantin Nica, Conor Henderson, Alexandru Munteanu, Georgian Honciu, Najib Ammari, Hamidou Keyta, Ianis Stoica, Mediop Ndiaye. Următoarea partidă, cu maghiarii de la Disgyori VTK, locul 10 în prima ligă, va avea loc miercuri.