Politehnica Timişoara a câştigat Cupa României la handbal masculin. Echipa din Focşani s-a clasat pe locul IV

0
Timişoara a câştigat

Politehnica Timişoara s-a impus şi în finală, în faţa formaţiei Steaua Bucureşti, iar în finala mică Dinamo Bucureşti a câştigat în faţa echipei CSM Focşani 2007.

Politehnica Timişoara este câştigătoarea Final Four-ul Cupei României la handbal masculin, turneu final organizat la Focşani.

După victoria de sâmbătă în  faţa focşănenilor, timişorenii s-au impus şi în faţa Stelei Bucureşti, cu scorul de 31-27 (16-15). În finala pentru locurile 3-4 ale Final Four-ului Cupei României la handbal masculin, la capătul unui joc extrem de spectaculos, Dinamo Bucureşti s-a impus cu 32-30 (14-14, la pauză), în faţa echipei CSM Focşani 2007.

Competiţia, desfăşurată la Sala Polivalentă din Focşani, a avut parte, sâmbătă, de violenţe, după ce suporterii echipelor Steaua şi Dinamo s-au încăierat şi au fost evacuaţi.