Puştii de la CSM Focşani joacă finala Memorialului "Gh. Ola". În ultimul act, campionii naţionali de anul trecut vor întâlni Academia Hagi

0

În perioada 16-18 decembrie, la Sala Polivalentă din Focşani se desfăşoră turneul final al Memorialului „Gh. Ola”. Competiţia este destinată jucătorilor născuţi în anul 2006, anul trecut trofeul fiind câştigat de fotbaliştii de la CSM Focşani.

CSM Focşani este la un pas de a reedita performanţa de anul trecut, când a devenit campioană naţională de fotbal  la grupa 2006.

La Turneul final care se joacă în aceste zile la Focşani, fotbaliştii focşăneni au obţinut trei victorii în tot atâtea meciuri şi s-au calificat în finală.

Ieri, CSM Focşani a învins cu 2-1 pe CSS Caransebeş şi cu 2-0 pe LPS Suceava iar astăzi micuţii fotbalişti antrenaţi de Mircea Lazăr şi Ionel Cristinel au câştigat cu 2-1 partida cu FC Bihor Oradea.

În finală, care se va disputa vineri, de la ora 11.00, CSM Focşani va întâlni echipa Academia Hagi.

Lotul CSM Focşani este format din următorii jucători: Andrei Călin Chiriac, Roberto Ionescu, Rareş Fătu, Călin Bădaşcă, Răzvan Alexandru Onofrei, Leonardo Sîchin, Andrei Buică, Mircea Rareş Ştefan, Andrei Racoviţă, Robert Necula, Alexandru Stoian, Horaţiu Crăciun, Lorenzo Iulian Stoica, Mihnea Theodor Danilă, Marius Ionuţ Niţu, Sebastian Marian Mocanu, Alberto Mario Epure, Rareş Ionuţ Maeschi şi Robert Croitoru.