Transport Public Local introduce cinci noi trasee în comunele de lângă Focşani. Când se va întâmpla acest lucru
0Traseele stabilite de societatea din subordinea Consiliului Local vor acoperi comunele Cîmpineanca, Milcovul, Gologanu, Răstoca, Vânători, Mirceşti
Începând din data de 5 octombrie, Asociaţia de Dezvoltare Intercomunitară ”Metropolitan Trans” va introduce cinci trasee în afara municipiului Focşani, operate de SC Transport Public Local SA. Rutele de transport şi graficele de circulaţie sunt următoarele:
• Focşani-Cîmpineanca;
• Focşani-Milcovul - Gologanu;
• Focşani-Răstoaca;
• Focşani-Vânători-Jorăşti;
• Focşani-Mirceşti-Balta Raţei-Răduleşti.
Linia 20: AUTOGARĂ - CENTRU - CÎMPINEANCA
Dus: Autogară Focşani – Finanţe – Electrica – Dogan (Complex Coop) – Comisariat – Str. Zorilor – Protoerie – Pasaj Vâlcele - Caspro - Vâlcele - Pietroasa - Cîmpineanca.
Întors: Cîmpineaca - Pietroasa - Vâlcele - Caspro – Comat – Grand `or – Str. Zorilor – Polivalentă – Capela – Centru Alcoor – Finanţe – Autogara Focşani.
Grafic de circulaţie
Program Luni – Vineri
Linia 20: Autogară - Centru - Cîmpineanca
Plecări din Autogară Plecări din Cîmpineanca
05:00 05:45
05:30 06:15
06:00 06:45
06:30 07:15
07:00 07:45
07:30 08:15
08:30 09:15
09:30 10:15
10:30 11:15
11:30 12:15
12:30 13:15
13:30 14:15
14:00 14:45
14:30 15:15
15:00 15:45
15:30 16:15
16:00 16:45
16:30 17:15
17:00 17:45
17:30 18:15
18:30 19:15
19:30 20:15
20:00 20:45
Program Sâmbătă/Duminică şi sărbători legale
Linia 20: Autogară - Centru - Cîmpineanca
Plecări din Autogară Plecări din Cîmpineanca
05:30 06:15
06:00 06:45
06:30 07:15
07:00 07:45
07:30 08:15
08:30 09:15
09:30 10:15
10:30 11:15
11:30 12:15
12:30 13:15
13:30 14:15
14:30 15:15
15:30 16:15
16:30 17:15
17:30 18:15
18:30 19:15
19:30 20:15
Linia 21: AUTOGARĂ - CENTRU - MILCOVUL - GOLOGANU
Dus: Autogară - Finanţe - Electrica - Complex COOP ( Dogan ) - Comisariat - Colegii Tehnice 2 - Kaufland 1 - ANL Democraţiei - Aqua Land - Lomotesti ( DN 23A - Str. Morii - DJ205P - DN23A ) - Milcovul ( DN 23A - Str. Principală - DN 23A) - Gologanu (DN 23A - str.Rozelor - str. Tinereţii - str. Liliacului - capăt intersecţia str. Liliacului cu str. Lalelelor )
Întors: Gologanu ( capăt intersecţia str. Liliacului cu str. Lalelelor - str. Liliacului - str. Tinereţii - str.Rozelor - DN23A ) - Milcovul ( DN 23A - Str. Principală - DN 23A) - Lomoteşti ( DN 23A - DJ205P - Str. Morii - DN23A)- Olitex - ANL Democraţiei - Kaufland 2 - Colegii Tehnice 1 - Polivalenta - Capelă - Centru Alcor - Finanţe Mol – Autogară.
Grafic de circulaţie:
Program Luni – Vineri
Linia 21: Autogară - Gologanu
Plecări din Autogară Plecări din Gologanu
04:55 05:40
05:25 06:10*
05:55 06:40*
06:25 07:10*
06:55 07:40
07:25 08:10
07:55 08:40
08:25 09:10
09:25 10:10
10:25 11:10
11:25 12:10
12:25 13:10
13:25 14:10
14:25 15:10
14:55 15:40
15:25 16:10
15:55 16:40*
16:25 17:10*
16:55 17:40*
17:25 18:10
17:55 18:40
18:25 19:10
19:25 20:10
19:55 20:40
Program Sâmbătă/Duminică şi sărbători legale
Linia 21: Autogară - Gologanu
Plecări din Autogară Plecări din Gologanu
05:25 06:10
05:55 06:40
06:25 07:10
06:55 07:40
07:25 08:10
08:25 09:10
09:25 10:10
10:25 11:10
11:25 12:10
12:25 13:10
13:25 14:10
14:25 15:10
15:25 16:10
16:25 17:10
17:25 18:10
18:25 19:10
19:25 20:10
* Cursele cu asterisc circulă pe traseul prelungit din Gologanu: str. Lalelelor
- str. Zorilor - str. Mărgăritului - str. Rozelor - DN 23A
LINIA 22: GARĂ - CENTRU - MÂNDREŞTI - RĂSTOACA
Dus: GARĂ - Liceul Economic 1 - Muzeu 1 - Centru - Telekom - Caserie ENET - 2 Stejari - Brăilei UPC - Brăilei Max - Kaufland 1 - ANL Democraţiei - Aqua Land - Abator - Mândresti - Răstoaca
Întors: Răstoaca - Mândresti - Abator - Olitex - ANL Democraţiei - Kaufland 2 - Brăilei - Brăilei Quattro - Tribunal - Sporul - Muzeu 2 - Liceul Economic 2 - GARĂ
Grafic de circulaţie
Program Luni – Vineri
Linia 22: Gară - Răstoaca
Plecări din Gară Plecări din Răstoaca
05:15 05:50
05:45 06:20
06:15 06:50
06:45 07:20
07:45 08:20
09:45 10:20
11:45 12:20
13:45 14:20
15:45 16:20
16:45 17:20
18:45 19:20
20:00 20:30
Program Sâmbătă/Duminică şi sărbători legale
Linia 22: Gară - Răstoaca
Plecări din Gară Plecări din Răstoaca
05:45 06:20
07:45 08:20
09:45 10:20
11:45 12:20
13:45 14:20
15:45 16:20
17:45 18:20
20:00 20:30
LINIA 23: GARĂ - CENTRU - VÂNĂTORI – JORĂŞTI
Dus: Gară - Liceul Econimic - Muzeu - Centru - Telekom - Biserica Catolică - Colegiul Cotea - Spital - Vamă - Petrom - Pandora - Cartier Locuinţe Petreşti - Crâng Petreşti - Vânători – Jorăşti
Întors: Jorăşti - Vânători - Crâng Petreşti - Cartier Locuinţe Petreşti - Pandora - Lidl - Vranco - Colegiul Cuza - Teatru - Sporul - Muzeu - Liceul Economic – Gară
Grafic de circulaţie
Program Luni – Vineri
Linia 23: Gară - Jorăşti
Plecări din Gară Plecări din Jorăşti
04:55 05:40
05:25 06:10
05:55 06:40
06:25 07:10
06:55 07:40
07:25 08:10
07:55 08:40
08:55 09:40
09:55 10:40
10:55 11:40
11:55 12:40
12:55 13:40
13:55 14:40
14:55 15:40
15:55 16:40
16:25 17:10
16:55 17:40
17:25 18:10
17:55 18:40
18:25 19:10
18:55 19:40
19:25 20:10
19:55 20:40
Program Sâmbătă/Duminică şi sărbători legale
Linia 23: Gară - Jorăşti
Plecări din Gară Plecări din Jorăşti
05:25 06:10
06:25 07:10
07:25 08:10
08:25 09:10
09:25 10:10
10:25 11:10
11:25 12:10
12:25 13:10
13:25 14:10
14:25 15:10
15:25 16:10
16:25 17:10
17:25 18:10
18:25 19:10
19:25 20:10
Linia 24: AUTOGARĂ -CENTRU - MIRCEŞTI - BALTA RAŢEI - RĂDULEŞTI
Dus: Autogară - Finanţe - Electrica - Telekom - Biserica Catolică - Colegiul Cotea - Spital - Vamă - Petrom - Pandora - Cartier Locuinţe Petreşti - Crâng Petreşti - Mirceştii noi - Balta Raţei - Mirceştii Vechi – Răduleşti
Întors: Răduleşti - Mirceştii Vechi - Balta Raţei - Mirceştii Noi - Crâng Petreşti - Cartier Locuinţe Petreşti - Pandora - Lidl - Vranco - Colegiul Cuza - Teatru - Sporul - Finanţe Mol – Autogară.
Grafic de circulaţie
Program Luni – Vineri
Linia 23: Autogară - Răduleşti
Plecări din Autogară Plecări din Răduleşti
05:15 05:45
06:00 06:30
06:30 07:15
07:15 08:00
08:15 09:00
09:15 10:00
11:15 12:00
13:15 14:00
15:15 16:00
17:15 18:00
19:15 20:00
Program Sâmbătă/Duminică şi sărbători legale
Linia 23: Autogară - Răduleşti
Plecări din Autogară Plecări din Răduleşti
05:30 06:15
07:15 08:00
09:15 10:00
11:15 12:00
13:15 14:00
15:15 16:00
17:15 18:00
19:15 20:00