Oţelul a învins echipa poloneză Wroclaw, într-un meci amical disputat în Cipru

0

Liderul Ligii I s-a impus cu 2-0, ambele goluri fiind marcate în ultimul sfert de oră al jocului de verificare care a avut loc marţi seară la Larnaca.

Atacantul Marius Pena a deschis scorul în minutul 77, cu un şut aproape de vinclu din interiorul careului. Scorul final a fost stabilit printr-un autogol al polonezilor, după o fază iniţiată de Viglianti.
Oţelul Galaţi a început meciul în formula Grahovac - Râpă, Sârghi, Perendija, Sălăgeanu - Filip, Neagu - Iorga, Paraschiv, Ochiroşii - Punosevac. Au mai jucat: Viglianti, Ilie, Cojoc, Pena, Antal, Giurgiu, Costin, Buş, Brăneţ, Ibeh, şi Mişelăricu.
Adversare echipei gălăţene, Slask Wroclaw, ocupă locul 9 în prima ligă din Polonia.
Oţelul va susţine joi seară ultimul meci de verificare în cadrul stagiul de pregătire din Cipru, în compania formaţiei bulgare Levski Sofia