FOTO Şanse tot mai mari la promovarea în Liga a doua: FC Hunedoara a învins cu 4 - 0 pe Europa Alba Iulia

0
Hunedorenii s-au bucurat de victoria categorică. FOTO: ADEVĂRUL. D.Guţă.

Echipa de fotbal din Hunedoara s-a impus categoric în faţa oaspeţilor din Alba Iulia şi Chişineu Criş, care formează echipa Europa Alba Iulia. Meciul s-a disputat pe Stadionul Michael Klein, în faţa a aproximativ 800 de spectatori.

Golurile gazelor au fost înscrise în prima repriză, de Făgărăşanu (2), şi în cea de-a doua repriză de Pepenar şi Andrei Suciu.

Cu un jucător eliminat la mijlocul primei părţi a meciului, Europa Alba Iulia nu a mai contat pe teren. Oaspeţii nu au avut nicio ocazie de a înscrie, în timp ce FC Hunedoara a condus jocul.

Cu această victorie, hunedorenii se menţin pe primul loc în liga a treia de fotbal şi au şanse mari la promovare.  Olimpia Satu Mare, echipa aflată pe locul al doilea în campionat, a învins cu scorul de 1 – 0, pe Unirea Dej.