Judokanii piteşteni, din nou la înălţime: trei medalii de aur la Campionatul Naţional - Under 21

0
Judokanii de la CSM Piteşti - FC Argeş s-au întors cu medalii Foto: CSM Piteşti

Judokanii de la CSM Piteşti - FC Argeş au obţinut rezultate excelente la finala Campionatului Naţional de Juniori Under 21 din Poiana Braşov.

Bucurie mare, în weekend, pentru CSM Piteşti: sportivii piteşteni au obţinut trei medalii de aur:  Florina Bădiceanu - la categoria 52 kg, Florentina  Ivănescu - la categoria 63 kg şi Darius Georgescu - la categoria 100 kg.

Nicoleta Grigore a obţnut medalie de argint la categoria 70 kg, iar sportivii  Alexandru Sibişan - la categoria 90 kg şi Ionuţ Botofei - la categoria 73 kg au câştigat medalii de bronz.

"În competiţia de judo pe echipe din cadrul campionatului naţional pe echipe, desfăşurată la Braşov,

CSM Piteşti a ocupat locul 1 la feminin şi locul 3 la masculin", precizează CSM Piteşti.

Judokanii piteşteni, din nou la înălţime: trei medalii de aur, la Campionatul Naţional - Under 21

"Pentru toate aceste rezultate, felicitări sportivilor, dar şi mentorilor lor: Corneliu Pălărie, Alina Cheru şi Valentin Ioniţă", a scris CJ Argeş, pe pagina oficială a instituţiei.