Un comisar al Serviciului pentru Investigarea Criminalităţii Economice Argeş a obţinut locul I la Campionatul de Atletism şi Cros al MAI

0
Comisarul Mărgărit Florian-Sorin a obţinut locul I

Comisarul Mărgărit Florian-Sorin, din cadrul Serviciului pentru Investigare a Criminalităţii Economice Argeş a urcat pe prima treaptă a podiumului la Campionatul de Atletism şi Cros al MAI, desfăşurat în perioada 21-24 septembrie 2021, în municipiul Târgu-Jiu.

Competiţia, organizată de Centrul Cultural al MAI a reunit la start peste 150 de cadre din toate structurile Ministerului Afacerilor Interne, care şi-au etalat performanţele sportive în cadrul a 23 de probe.

Comisarul Mărgărit Florian-Sorin, din cadrul Serviciului pentru Investigare a Criminalităţii Economice Argeş a participat la proba de 100 m atletism, la categoria de vârstă 35-45 de ani, situându-se pe primul loc.

Nu este pentru prima dată când poliţistul participă la acest concurs, de-a lungul anilor, încă din 2009 (aproape în fiecare an), performanţele fizice ale ofiţerului fiind recunoscute şi răsplătite cu locuri pe podium, de fiecare dată.

"Îl felicităm pe colegul nostru pentru rezultatele obţinute şi îi dorim mult succes în activităţile viitoare!", i-a transmis Inspectoratul de Poliţie Judeţean Argeş.