Atleta târgovişteană Diana Ivăncescu, pe 3, la Bucharest Marathon

0

Diana Ivăncescu a terminat în forţă cursa de 10 kilometri din cadrul Bucharest Marathon, desfăşurat la sfârşitul săptămânii trecute.

Atleta Clubului Sportiv Târgovişte, antrenată de Desdemona Banu Ionescu, a încheiat concursul pe podium, după ce a avut parte de o evoluţie destul de bună. Sportiva clubului nostru s-a clasat pe locul 3 după ce acele ceasului s-au oprit la 39 de minute şi 45 de secunde.

Diana a ajuns la cel de-al treilea podium bifat în această toamnă, în concursurile de pregătire, după cele de Alba Iulia City Race şi Băneasa Race.

Cursa din cadrul Bucharest Marathon a reprezentat un bun antrenament pentru atleta clubului nostru înainte de participarea la Campionatul Naţional de cros dedicat seniorilor, tineretului şi juniorilor, găzduit de Băile Felix, la sfârşitul acestei săptămâni.