Chindia a pierdut frumos la Braşov. Gazdele au fost conduse de două ori

0
Pentru Chindia, Cherchez a deschis scorul în minutul 31, iar Vasile Bogdan a marcat pentru 2-1 în minutul 58 FOTO gsp.ro

FC Braşov a învins formaţia Chindia Târgovişte cu scorul de 3-2, într-un meci contând pentru play-off-ul Ligii a doua, seria a doua.

Braşovenii au fost conduşi în două rânduri, cu 1-0 şi 2-1, însă au revenit de fiecare dată şi au reuşit să se impună în final, graţie "dublei" reuşite de Rusu ('42 şi '72) şi a golului lui Coman ('70).

Pentru Chindia, Cherchez a deschis scorul în minutul 31, iar Vasile Bogdan a marcat pentru 2-1 în minutul 58.

FC Braşov s-a apropiat prin această victorie la un singur punct de Chindia Târgovişte, ocupanta locului trei, cu 23 de puncte. Lider în play-off-ul seriei a doua este Gaz Metan Mediaş, cu 24 de puncte. Medieşenii joacă mâine la Baia Mare, în etapa a doua din play-off.y