Fotbalist de la Flacăra Valea Mare, bătut măr de jucătorii adverşi, pe teren

0

Incidentul a avut loc duminică, la Zăvoiu, la meciul dintre echipa locală Flacăra Zăvoiu şi Flacăra Valea Mare, în minutul 40 al primei reprize, la scorul de 0-0. După o ciocnire între atacantul celor de la Valea Mare şi portarul celor de la Zăvoiu spriritele s-au încins.

Atacantul legitimat la Valea Mare, Ionuţ Muşeu a fost lovit de portar şi alţi doi coechipieri adverşi.

Întreaga scenă s-a petrecut în prezenţa secretarului AJF Dâmboviţa, Dorin Nistor, venit la meci nu în calitate oficială ci pentru a monitoriza calitatea arbitrajului, scrie cronica-gaestiului.ro

În urma incidentului a fost anunţat şi un echipaj de poliţie de la secţia rurală Mătăsaru, care s-a deplasat la stadion în vederea restabilirii ordinii.

Sportivul agresat a primit îngrijiri medicale la spitalul de urgenţă din Târgovişte, urmând că după obţinerea certificatului de medicină legală să fie înaintată o plângere pe numele agresorilor.