Virgil Ivan a înscris din nou pentru România U17

0

Morenarul Andrei Ivan a făcut din nou furori la echipa naţională a României U17. În urma unui joc amical susţinut de micii „tricolori” împotriva Serbiei U17, fotbalistul lui CSU Craiova a reuşit să puncteze din nou pentru echipa antrenată de Costel Gâlcă.

Potrivit sportdambovitean.ro, în minutul 12 al întâlnirii cu „plavii”, tânărul jucător dâmboviţean a adus naţioala în avantaj, după ce a prins un „trasor” sun transversală. La capătul celor 90 de minute disputate, întâlnirea dintre cele două reprezentative s-a încheiat nedecis, cu scorul de 2-2. Pentru Ivan, meciul cu Serbia a reprezentat cel de-al 17 joc susţinut în echipamentul naţionalei U17.

Mai mult de atât, reuşita cu Serbia l-a dus pe morenar să ajungă la 14 goluri marcate pentru echipa lui Costel Gâlcă. Jucătorul descoperit de Mircea Petrescu are din nou posibilitatea, mâine, să-şi întregească zestrea de goluri la naţionala U17, atâta timp cât România va susţine meciul retur cu Serbia.