Volei feminin. CSM Târgovişte a bifat o nouă victorie în Divizia A1 la volei feminin, contra Dinamo Bucureşti

0

Echipa de volei feminin a Clubului Sportiv Municipal Târgovişte a obţinut cel de-al patrulea succes consecutiv în campionat. Târgovişte s-a impus cu scorul de 3-1 în partida cu Dinamo Bucureşti, disputată în vineri, la Sala Sporturilor din Târgovişte.

Formaţia bucureşteană s-a ridicat la nivelul adversarelor doar în primul set, câştigat în prelungiri, 27-25.

A urmat un adevărat recital al formaţiei târgoviştene, care s-a impus cu 25-20 în actul secund, iar în ultimele seturi nu s-a mai pus problema învingatoarei.

CSM a câştigat la 13 şi la 17 şi a extins seria pozitivă pe teren propriu. În actuala ediţie de campionat a înregistrat acasă o singură înfrângere, în prima etapă, cu CSM Bucureşti.