Tulcea: Delta a învins Dunărea la Galaţi

0

Fotbaliştii tulceni au reuşit a doua victorie consecutivă în Liga a II-a, reuşind să se întoarcă cu toate cele trei puncte din judeţul vecin.

Delta Tulcea a trecut de echipa Dunărea Galaţi într-o partidă disputată astăzi de la ora 11. Fotbaliştii tulceni au deschis scorul dintr-un penalty transformat de Coconaşu în minutul 53, după un faul în careu comis de portarul gazdelor asupra lui Florea. Scorul final, 0-2, a fost stabilit în minutul 74 de Răzvan Radu, care a marcat cu capul din careul mic, după centrarea lui Postelnicu.
Antrenorul Cristi Dulca a trimis pe teren următorul „unsprezece“: Olteanu - Peteleu, Grigorov, Soporan, S. Cucu - Postelnicu, Coconaşu, Ad. Ionescu (cpt.), N. Creţu - R. Radu, D. Florea.
După etapa cu numărul 19 Delta Tulcea se află pe locul 9 în clasament, cu 24 de puncte.Următoarea etapă Delta va juca la Tulcea în compania echipei SC CF Brăila, codaşa clasamentului.