Naţionala de fotbal a Republicii Moldova a obţinut o remiză în meciul cu Polonia

0
Golul înscris de Jakub Błaszczykowski a adus Poloniei doar o remiză

Moldova şi Polonia au încheiat la egalitate, scor 1:1, meciul disputat pe stadionul Zimbru. Golurile au fost marcate în prima repriză de Jakub Błaszczykowski şi Eugen Sidorenco.

În meciul de vineri seara, Polonia era condamnată să câştige în faţa naţionalei Republicii Moldova, pentru a rămâne în lupta pentru locul 2 în grupa H în preliminarele pentru Mondialul din Brazilia.

Naţionala Moldovei a încurcat însă planurile polonezilor în drumul spre Brazilia.

"Tricolorii" conduşi de Ion Caras au rezistat asaltului şi au remizat pe teren propriu, scor 1-1. Ambele goluri au fost înscrise în prima repriză.

În celălalt meci din grupa H, liderul Muntenegru nu a reuşit să-şi mărească avantajul faţă de Anglia, pierzând în faţa Ucrainei, chiar acasă, cu scorul de 0-4.