„Vreau să le mulţumesc tuturor celor care au venit astăzi în faţa penitenciarului. Tatăl meu este nevinovat. Lucrul acesta (n.r. – susţinerea oamenilor) îi dă putere, să vadă că lumea că îl iubeşte. Noi îl iubim în continuare şi vom fi lângă el non-stop.
Ne-a spus (n.r. – Popescu Piedone) să fim puternici, ca el este puternic în continuare. Am învăţat de la el o lecţie pe care a spus-o şi cetăţenilor Sectorului 5: să fac imposibilul posibil. Voi face şi eu asta mai departe cu echipa de la Sectorul 5. Voi merge să candidez la Primăria Sectorului 5. Voi face imposibilul posibil şi voi duce proiectele lui (n.r. – ale lui Piedone) mai departe”, a declarat Vlad Popescu pentru România TV.
Vlad şi Ana Popescu, copiii lui Cristian Popescu Piedone, au fost prezenţi duminică, 15 mai, începând cu ora 16.00, alături de alte sute de persoane, la mitingul de susţinere al tatălui lor, care a avut loc în faţa Penitenciarului Rahova. Toţi cei care au participat la miting şi-au arătat susţinerea pentru fostul primar al Sectorului 5.
Adauga Comentariu
Pentru a comenta, alege una din optiunile de mai jos
Varianta 1
Autentificare cu contul adevarul.ro
Varianta 2
Autentificare cu contul de Facebook
10 Comentarii
Sortare: Cronologic · Dupa popularitate
Sa candideze si sa castige! Mult succes! Daca o sa ia foc tot Ferentariul, pe baza de autorizatii semnate "ca primarul", eu unul nu o sa fiu exagerat de revoltat... Pare a fi un experiment interesant, hai sa vedem ce o sa iasa si din asta! Votati-l, fratilor! Cu inima, desigur, ca de minte nici nu se pune problema...
Piedone junior e la fel de "profesionist" si "incoruptibil" Eu zic ca o sa castige din primul tur........ sectorul 5 merita astfel de oameni
Oare chiar asa tembela poate sa fie populatia acelui sector ? Am trecut la monarhie in primarii ? Avem atatia oameni valorosi in tara asta. Treziți-vă, români!
Mostenire de familie?
Pai sursele de venituri ale familiei trebuie pastrate, chiar daca tatal a ajuns la puscarie. Probabil, ca sunt contracte, care trebuie "urmarite" pe mai multi ani.
Vezi toate comentariile (10)