„Relatia cu PSD, cu UDMR sunt cat se poate de funcţionale, vă asigur că din perspectiva mea şi a echipei de conducere nu avem probleme la nivelul coaliţiei”, a declarat premierul Nicolae Ciucă într-o conferinţă de presă.
Fiind întrebat ce este mai important, în perspectiva viitoarelor alegeri, viitorul PNL sau coaliţia de guvernare, şeful Guvernului a explicat că în prezent este foarte importantă stabilitatea coaliţiei. „Cu înţelepciunea necesară sunt convins că peste doi ani alegătorii vor putea să analizeze şi să îşi exprime votul în funcţie de activitatea şi rezultatele obţinute, acum când discutăm este foarte importantă stabilitatea coali'iei.
Nicolae Ciucă a mai explicat că membrii coaliţiei vor continua să asigure stabilitatea coaliţiei, fiind o datorie faţă de români. „Avem nevoie de stabilitate, avem nevoie de unitate, să gândim soluţiile prin care să trecem ţara prin criză şi avem nevoie ca cetăţenii noştri să înţeleagă faptul că tot ceea ce facem acum este îndreptat spre asigurarea acestei stabilităţi, a unui echilibru, într-o situaţie de crize care se multiplică şi devin tot mai complexe”, a mai explicat şeful Guvernului.
Premierul a mai arătat că, în această perspectivă, evaluarea miniştrilor va fi realizată la finalul lunii iunie, după lansarea apelurilor din PNRR.
Adauga Comentariu
Pentru a comenta, alege una din optiunile de mai jos
Varianta 1
Autentificare cu contul adevarul.ro
Varianta 2
Autentificare cu contul de Facebook
3 Comentarii
Sortare: Cronologic · Dupa popularitate
Danciuca "Relatiile functionale'' intre PNL si Ciumarosie, Ha Ha Ha Asta inseamna ca pnl este carpa Ciumei. Dl General de opereta ( imi permit sa-l numesc astefel fiind leat , contigent, generatie) pe vreme cand tacultatile erau adevarate ca si doctoratele Scolile militare de ofiteri aveau examenele dupa facultatile civile, pentru a avea isi putea ocupa locurile . Astfel la scolile militare ajungeau in majoritate cei care nu intrau la facultate ca sa faca si ei ceva in viata nu pentru ca aveau vreo inclinatie spre militarie. Toti ofiterii cu care am avut de-a face, atat in stagiu militar TR ,cat si in mult prea multele concentrari, erau astfel de cazuri, niste racneți , iar Danciuca este in aceiasi situatie.Un semianalfabet ca si "pretinul" Ciolacu , o cizma-n cizme, un oportunist si plagiator ca fudulia sa desavarseasca "profilul intelectual" dispus la orice compromis . In alta ordine de idei de cateva zile liberalii o tin tot intr-o sarbatoare desi Romania e foarte aproape de colaps si oamenii o duc din ce in ce mai greu. Am si eu o intrebare, retorica binenteles, ca ei nu raspund la astfel de "provocari ". O analiza cu date si cifre . Intre CE ATI PROMIS in 2020 si CE ATI REALIZAT ? NIMIC ? DIMPOTRIVA ? ATI FACUT EXACT CONTRARIUL CELOR PROMISE ? Atunci MUCLES ca va iau alegatorii la bataie.
erata : facultatile
Poate fuzionați, dacă tot sunteți o apă și-un pământ. Vă cunună iohannis, că el v-a făcut cunoștință.