Sondaj la ieşirea de la urne CURS Avangarde. Ora 17.30
- PSD - 31,1%
- PNL - 28,7%
- USR - 15,3%
- UDMR - 6%
- AUR - 5,3%
- PMP - 5%
- Pro România - 5%.
PSD e în creştere dacă ţinem cont de datele prelucrate până la ora 15.00, în timp ce liberalii sunt în scădere.
Sondaj la ieşirea de la urne CURS Avangarde cu datele colectate până la ora 15.00 :
- PSD - 30,8%
- PNL - 30,6%
- USR PLUS - 14,7%
- UDMR - 5,9%
- PMP -5%
- ProRomânia - 5%
- AUR - 4,8%
Prezenţa la vot la nivel naţional la ora 19.00 este de 29,8%. Judeţele fruntaşe sunt Mehedinţi (40,55%), Teleorman (36,07%) şi Olt (36,04%).
În 2016, la ora 19:00, prezenţala vot era de 36,93 %.
Adauga Comentariu
Pentru a comenta, alege una din optiunile de mai jos
Varianta 1
Autentificare cu contul adevarul.ro
Varianta 2
Autentificare cu contul de Facebook
80 Comentarii
Sortare: Cronologic · Dupa popularitate
Nu este ilegala prezentarea exit-poll in mass media inainte de ora inchiderii urnelor de vot ? Tendinta de manipulare mediatica a celor care nu au votat inca si sunt nehotarati este evidenta !
Nooo ! Werner a hotarat cu mult timp inainte ca guvernul il face PNL-ul in alianta cu USR
USR-u, PNL-u, iesiti la vot ca vine AUR si PSD si ne transforma intr-o republica bananiera!
Imposibil ca PSD sa creasca seara, imposibil dupa ce in rural s-au prezentat cu 1.2 milioane de oameni mai putini ca la locale. N-au de unde. Minciuni scurse de la Pieleanu si gasca lui de mafioti.
Alegerile pe care PNL s-a incapatanat sa le organizeze in conditii de criza sanitara duc la un rezultat jenant. Poporul ametit de fake news despre Covid19 trimite in continuare in parlament sarlatani pesedisti cu apucaturi de babuini flamanzi. Nasol. Bine, macar, ca am dat-o afara pe coana Firea de la Primaria Bucuresti!
Vezi toate comentariile (80)