articolul anterior articolul urmator

Ştim prima finalistă de la Roland Garros! S-a calificat în premieră în ultimul act al unui turneu de Grand Slam

2
10 Jun 2021 17:57:19
Autor: Vincentiu Mihaiu

Joi seara, Anastasia Pavlyuchenkova (32 WTA) a câştigat, pe arena Philippe Chatrier, prima semifinală feminină a zilei, după ce s-a impus în meciul cu Tamara Zidansek, scor 7-5, 6-3

Rusoaica în vârstă de 29 de ani a controlat partida cu jucătoarea slovenă de pe poziţia 85 WTA şi s-a impus în minimm de seturi, după un meci care a durat 1 oră şi 36 de minute.

Pavlyuchenkova, care nu depăşise niciodată faza sferturilor de finală într-un turneu de Grand Slam, o va întâlni în finală pe învingătoarea meciului dintre Barbora Krejcikova şi Maria Sakkari.