Astra Giurgiu a câştigat meciul cu CFR Cluj. Ambele echipe au încheiat partida în inferioritate numerică

0
Marian Cristescu, jucător legitimat la Astra Giurgiu FOTO Mediafax

Astra Giurgiu a câştigat meciul cu CFR Cluj, disputat duminică, pe teren propriu şi încheiat cu 1-0. Gazdele au jucat de la mijlocul primei reprize în inferioritate numerică, iar oaspeţii avut şi ei un jucător eliminat în a doua parte a jocului.

Marian Cristescu a înscris unicul gol al meciului (15'), aducând victoria giurgiuvenilor.
Paul Papp a văzut direct cartonaşul roşu, după o intrare cu talpa la glezna unui adversar şi a lăsat Astra Giurgiu în inferioritate numerică încă din minutul 22. Şi clujenii au rămas în 10 oameni (68'), când Ricardo Cadú a încasat al doilea „galben“, după un fault la mijlocul terenului, la Yazalde Gomes.

Astra ocupă locul doi în Liga I, la opt şase puncte distanţă de liderul Steaua, având un bilanţ de 18 victorii, cinci remize şi şase înfrângeri. De cealaltă parte, CFR Cluj se află pe a şaptea poziţie, cu 10 meciuri câştigate, 11 egaluri şi opt partide pierdute.

Ştiri pe aceeaşi temă:

Tragedie în curtea Stelei: Denis Penciu, un fotbalist care ar fi putut juca acum la echipa mare, a murit la doar 20 de ani