Blat în Liga Campionilor? UEFA a deschis o anchetă după meciul PSG - Steaua Roşie Belgrad. Cât ar fi pariat un jucător

0
Neymar, în timpul meciului PSG - Steaua Roşie Belgrad / FOTO EPA - EFE

UEFA a deschis o anchetă în legătură cu meciul PSG - Steaua Roşie Blegrad din Liga Campionilor, încheiat cu 6-1. Un jucător sârb ar fi pariat cinci milioane de euro.

Potrivit GSP.ro, oficialii UEFA deţin informaţii referitoare la un pariu de circa cinci milioane de euro făcut de un jucător sârb care a mizat pe înfrângerea echipei sale la o diferenţă de cinci goluri.

Partida din Grupa C a Ligii Campionilor s-a încheiat cu scorul de 6-1 pentru francezii de la PSG, care au dominat jocul. Scorul a fost deschis în minutul 20 de Neymar, care a mai înscris o dată două minute mai târziu. La finalul primei reprize, scorul era de 4-0, după ce golurile date de Cavani şi Di Maria. În repriza a doua, Mbappe a înscris în minutul 70, urmat de golul de onoare al sârbilor, în minutul 74, reuşit de Marco Marin. Neymar a marcat a treia reuşită din meci, în minutul 81.

În Grupa C din Liga Campionilor mai sunt echipele Napoli şi Liverpool.