„Bombă“ la Indian Wells: Wozniacki, eliminată! Cea mai mare rivală a Simonei a pierdut un meci de-a dreptul sufocant

0
Caroline Wozniacki

Campioana de la Australian Open şi a doua jucătoare a lumii a fost surclasată într-o confruntare în care de partea cealaltă a fileului s-a aflat o puştoaică de doar 19 ani.

Simona Halep (1 WTA) joacă, diseară, în sferturile de la Indian Wells, dar misiunea ei pentru câştigarea trofeului tocmai a devenit şi mai uşuoară! Asta deoarece, Caroline Wozniacki (2 WTA), principala ei rivală, a părăsit şi ea competiţia. Cele două se puteau întâlni în ultimul act.

Daneza de 27 de ani a fost învinsă în optimi de Daria Kasatkina (19 WTA), scor 4-6, 5-7. Wozniacki a condus în fiecare set, având 3-2 în primul şi 5-3 în al doilea, dar Kasatkina a revenit pentru o obţine o victorie mare.

Pentru Kasatkina urmează un duel fie cu Kerber (10 WTA), fie cu Garcia (7 WTA).