articolul anterior articolul urmator

CFR Cluj încheie cu o victorie sezonul regulat de Liga I. Cum arată clasamentul actualizat

5
23 Feb 2020 22:01:37
Autor: Diana Seceleanu
CFR Cluj, liderul din Liga I FOTO Arhivă personală/Facebook

CFR Cluj încheie sezonul regulat de Liga I cu o victorie, reuşită duminică, în faţa celor de la CSU Craiova, în deplasare.

CFR Cluj a câştigat disputa cu CSU Craiova, ardelenenii impunându-se cu scorul de 2-0.

Mario Rondon a fost cel care „a deschis tabela”, încă din minutul 9, iar CFR Cluj a intrat la pauză cu avantaj. În repriza secundă, I. autogolul lui Ivan Martic „a parafat” scorul de 2-0, în ciuda unei serii de ocazii ratate ale oltenilor.

Prin această victorie, oarecum simbolică, se încheie meciurile din sezonul regulat, CFR Cluj fiind deja calificată în play-off, alături de alte cinci echipe din Liga I. Reamintim că, în play-off, punctele acumulate, până în acest moment, se vor înjumătăţi.