Chelsea eliminată din Cupa, United, victorie la limită

0
Carlo Ancelotti are un sezon plin se eşecuri la cârma lui Chelsea

Deţinătoarea trofeului, Chelsea Londra, a fost eliminată din Cupa Angliei, în turul al patrulea, de către Everton.

"Caramelele" au obţinut calificarea chiar la Londra, după 1-1 la capătul a 120 de minute şi după executarea loviturilor de departajare. Chelsea a deschis scorul prin Lampard în minutul 104, iar Baines a egalat în minutul 119. La penalty-uri londonezii au ratat prin Anelka şi Ashley Cole, iar Everton şi-a laut revanşa după finala pierdut în faţa lui Chelsea în 2009.

Meciul de pe Stamford Bridge a fost o rejucare a meciului terminat tot 1-1 pe "Goodinson Park".

Tot ieri, Cupa Angliei a programat şi trei meciuri din turul al cincilea. Manchester United s-a impus la limită, 1-0, prin golul lui Wesley Brown (28) în partida jucată pe "Old Trafford" în faţa modestei Crawley Town din liga a cincea!

În celelalate partide, Birmingham s-a calificat după ce a zdrobin Sheffield Wednesday cu 3-0, iar Stoke City a trecut cu acelaşi scor de Brighton & Hove Albion.