VIDEO Cristiano Ronaldo trimite Marocul acasă! Starul Portugaliei a înscris din nou

0

Portugalia a învins Marocul şi a eliminat echipa africană din competiţie chiar înaintea terminării meciurilor din Grupa B.

Cu un Cristiano Ronaldo prompt pe fază în debutul partidei, lusitanii au deschis repede scorul, în minutul 4 al partidei cu Maroc. 1-0 şi se părea că meciul va fi un festival de goluri pentru campioana Europei.

N-a fost însă deloc aşa, pentru că marocanii, învinşi în primul meci de Iran, din cauza unui autogol pe care şi l-au marcat în minutul 95, au intrat în joc şi au făcut-o foarte bine.

Din păcate pentru ei, nu au reuşit să şi marcheze, dar, cel puţin repriza secundă şi-au dominat autoritar adversarul, irosind câteva ocazii mari. Portugalia şi-a păstrat cu greu avantajul pe tabelă, dar victoria obţinută oferă formaţiei lui Fernando Santos şanse mari de calificare în optimi.

Marocul, în schimb, este eliminată de la Mondiale, având două înfrângeri din două meciuri.

Cu reuşita de azi, Cristiano Ronaldo a ajuns la patru goluri marcate la acest turneu final, fiind golgheterul competiţiei.

Diseară, de la ora 21.00, se joacă partida Spania - Iran.