Criza continuă la Liverpool

0

Echipa de pe Anfield a pierdut primul meci de la recenta preluare de către New England Sports Ventures.

Cormoranii au jucat în deplasare astăzi în derbyul oraşului Liverpool cu cei de la Everton. Un derby al suferinţei, având în vedere că ambele echipe porenau cu doar 6 puncte după 7 etape, zbătându-se în subsolul clasamentului.

Deşi antrenorul Roy Hodgson a putut conta de această dată pe fundaşul Paul Konchesky şi pe atacantul Fernando Torres, echipa sa a pierdut cu 2-0 pe Goodison Park. Pentru Everton au înscris Tim Cahill în minutul 34 şi Mikel Arteta la cinci minute după pauză.

Este o gură de oxigen pentru Everton, care a urcat pe locul 11 în urma acestui succes. Liverpool., în schimb, coboară încă un loc, până pe 19, la egalitate de puncte cu West Ham, ultima clasată.