CSM Bucureşti învinge la limită SCM  Râmnicu Vâlcea, într-un meci important pentru titlul naţional de handbal feminin

0

CSM Bucureşti a ieşit învingătoare din duelul cu SCM Râmnicu Vâlcea, disputat miercuri şi încheiat la limită pentru formaţia din Capitală.

Bucureştencele au dominat atât prima repriză, cât şi partea secundă a jocului, intrând la pauză cu 15-12 şi adjudecându-şi meciul cu 23-22.

Partida s-a disputat fără spectatori, ca măsură de prevenţie în cazul coronavirusului.

SCM Râmnicu Vâlcea rămâne liderul Ligii Naţionale, iar CSM Bucureşti se află pe locul secund în clasament, la egalitate de puncte.

De remarcat că ambele echipe sunt calificate în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.