CTP, şocat de cum arată Andreescu la 19 ani: Ce a spus despre fizicul Biancăi după înfrângerea cu Halep

0
CTP

Într-o perioadă în care fetele din circuit sunt tot mai mari şi tot mai musculoase, Simona Halep (5 WTA) impresionează printr-o mobilitate excelentă.

Simona Halep a trecut după un duel sufocant de Bianca Andreescu (4 WTA), cea care, de obicei, se descurca de minune în partidele ajunse la trei seturi.

În faţa Simonei însă, canadianca de 19 ani a rămas fără aer şi fără „combustibil“, mai ales în decisiv, iar Cristian Tudor Popescu a pus această situaţie pe seama kilogramelor în plus. Într-o intervenţie la Digi 24, reputatul jurnalist a analizat ceea ce s-a întâmplat în al doilea meci din Grupa Violet, la Turneul Campioanelor.

Ce a spus Cristian Tudor Popescu?

*Bianca are 19 ani, 20 de ani, nu poţi să vii cu slăbiciuni fizice de felul ăsta, la vârsta asta, poate că ar trebui să mai dea 2-3 kilograme jos. A fost o victorie a spiritului de luptă şi a experienţei superioare din partea Simonei.

*Simona i-a opus raliuri, arma ei atomică, capacitatea ei de a ţine mingea stânga-dreapta în teren. A dat drumul la picioare, în special, în setul doi. În primul set, a fost cam „rusty“, cum spunea Cahill, cam ruginită, pentru că nu avea meciuri în ultima vreme.

*Apoi, s-a dezmorţit, în setul doi, a dat drumul la picioare şi a început să-i trimită multe mingi înapoi zvăpăiatei şi talentatei, indiscutabil, Bianca Andreescu. Meciul s-a jucat la sfârşitul setului doi, acolo unde a avut minge de meci Andreescu şi Simona a gestionat, din punct de vedere nervos, acel moment excepţional. A fost foarte stăpână pe ea şi am fost 90% sigur ca setul al 3-lea îl va câştiga Simona.

CITEŞTE ŞI:

CITEŞTE ŞI:

Text devastator: „Brandul Halep e unul în paragină! Un agramat face praf imaginea Simonei“

Managerul lui Halep nu ştie nimic despre tenis: Dovada că postarea lui Cosmin Hodor a fost o gafă de proporţii

OPINIE Cine scuipă coji de seminţe în trofeul de la Wimbledon

Reacţia Simonei Halep după postarea scandaloasă a managerului ei de comunicare pe Instagram

Managerul lui Halep, postare groaznică: Atac urât la Bianca Andreescu şi la toţi românii care au plecat din ţară!

Managerul lui Halep, trimis la reeducare: Reacţii acide după postarea lui Cosmin Hodor de pe Instagram

Halep, obligată să lucreze cu un incompetent: Cine e Cosmin Hodor, omul care îi atacă pe românii plecaţi din ţară

Halep îşi numără banii după victoria cu Andreescu: Simona şi-a asigurat deja un cec uriaş după un singur meci

Halep, ironică: Simona şi-a „urecheat“ contestatarii din România după marea victorie cu Andreescu

Halep are o mare admiratoare printre lesbiene: Mesaj încântător postat de o celebră americancă

Halep, declaraţie splendidă despre Darren Cahill: De ce l-a tot chemat pe teren în meciul cu Andreescu

Presa internaţională, impresionată de Simona Halep: Cele mai importante reacţii după victoria româncei

Halep, prima izbucnire nervoasă după revenirea lui Cahill: Cum a reacţionat în timp ce vorbea antrenorul

Halep, prima reacţie după o victorie fabuloasă: Declaraţii entuziamante ale Simonei după meciul cu Andreescu

Andreescu suferă teribil: Bianca a explicat de ce a pierdut un meci pe care l-a dominat în primul set

VIDEO Halep – Andreescu a oferit faza zilei la Turneul Campioanelor: Chinezii au aplaudat nebuneşte

VIDEO Halep, inimă de leoaică: Gestul făcut de Simona după ce a încheiat un meci infernal cu Andreescu

Halep, decizie mare luată înaintea meciului cu Andreescu: Începe o nouă etapă pentru Simona la Shenzhen

Halep a asistat la un meci epic: Grupa Simonei a oferit un duel electrizant între Pliskova şi Svitolina