articolul anterior articolul urmator

Debut triumfător pentru SCM Râmnicu Vâlcea în grupele principale ale Ligii Campionilor

0
25 Jan 2020 17:09:02
Autor: Diana Seceleanu
SCM Râmnicu Vâlcea, debut perfect în grupele principale ale Ligii Campionilor FOTO Arhivă personală Facebook

SCM Râmnicu Vâlcea a pornit cu dreptul în grupele principale ale Ligii Campionilor, impunându-se categoric în faţa celor de la Krim Ljubljana.

Campioana României şi-a adjudecat cea dintâi partidă din această fază a competiţiei, SCM Râmnicu Vâlcea câştigând cu 31-16.

Echipa antrenată de Florentin Pera a avut nevoie de opt minute până la cel dintâi gol, apoi s-a descătuşat şi a avut un avantaj de 14-8 la pauză. Din gruparea româncelor s-a remarcat Irina Glibko, care a marcat de nouă ori.