Dinamo - FCSB. Momente de panică pe Arena Naţională: Perovici s-a prăbuşit pe teren după ce a fost lovit în faţă de Cristea

0
Foto INQUAM PHOTOS / Octav Ganea

Slavko Perovici de la Dinamo a fost lovit în faţă de Iulian Cristea de la FCSB, atacantul prăbuşindu-se pe teren, în minutul 44 al derbiului Ligii I.

Jucătorii celor două echipe au făcut semne disperate echipei medicale să intre pe teren. Două ambulanţe au ajuns foarte rapid la mijlocul terenul unde s-a produs accidentarea.

Cu sângele curgându-i din nas, sârbul a părăsit terenul conştient, pe targă, fiind transportat la spital. El a fost înocuit de Daniel Popa.

Arbitrul Feşnic i-a acordat iniţia cartonaşul galben lui Cristea, apoi a revenit asupra deciziei şi l-a eliminat.

Meicul a fost întreurpt aproximativ cinci minute

Dinamo conduce cu 1-0 rivala FCSB, în derbiul Ligii I, partidă ce contează pentru etapa a XXV-a a Ligii I. Sin a marcat în minutul 37.