Dinamo, ghinion teribil: „Câinii“ au cel mai greu meci din 16-imile Cupei României

0
Cosmin Contra poate fi schimbat din funcţia de antrenor a lui Dinamo până la meciul din cupă

O formaţia în pragul colapsului, Dinamo n-are nici noroc. Dovadă ceea ce s-a întâmplat, astăzi, când s-au tras la sorţi partidele din următoarea fază a competiţiei KO.

Dinamo tocmai a fost învinsă în campionat de Viitorul, scor 1-2, iar formaţia bucureşteană trebuie să joace încă o dată cu coşmarul ei, de această dată în 16-imile Cupei României.

Dinamo - Viitorul e şi cel mai echilibrat duel din această fază, după cum se poate vedea mai jos:

Csikszereda Miercurea Ciuc - UTA

*Partidele din 16-imile Cupei României se vor desfăşura, începând cu 28 noiembrie, programul exact urmând a fi stabilit în funcţie de televizări.

*Meciurile se vor dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent.

*În caz de egalitate după 90 de minute, vor fi prelungiri şi, după caz, vom asista la executarea loviturilor de departajare.