Dinamo, învinsă de CFR Cluj, scor 0-2, în ultimul meci al etapei a 10-a din Liga I

0
Harlem-Eddy Gnohere

Formaţia Dinamo a fost învinsă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), de echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a X-a a Ligii I, în care de la gazde au fost eliminaţi trei jucători.

Golurile au fost marcate de C. Lopez '41 (penalty) şi Voiculeţ '77.

De la Dinamo au fost eliminaţi Feussi '39, Filip '54 şi Cosmin Matei '88.

Dinamo: Cerniauskas - Feussi, A. Marc, Mevlja, S. Filip - Palici (Rotariu '61), Vojnovici (Puljici '44), Anton, Matei - Gnohere (Gavrilă '57), Essombe. Antrenor: Mircea Rednic

CFR Cluj: T. Marc - Coelho, Larie, L. Goian (Tînc '48), T. Lopes - Petrucci, Gomelt - Jakolis (Nouvier '78), C. Lopez (Voiculeţ '66), Al. Păun - Beleck. Antrenor: Francisc Dican

Cartonaşe roşii: Feussi '39, Filip '54, C. Matei '88

Arbitri: Radu Petrescu - Adrian Ghinguleac, Mircea Orbuleţ - Denis Haidiner.

Observatori: Victor Berbecaru, Octavian Goga.

La meci au asistat 4.427 de spectatori, conform Mediafax. Înainte de startul jocului, s-a ţinut un moment de reculegere în memoria lui Florin Ganea. Înainte de startul reprizei a doua, tehnicianul echipei Dinamo, Mircea Rednic, a fost trimis în tribună, la pauză reproşându-i arbitrului penalty-ul acordat oaspeţilor.